אני רוצה להתייחס במאמר זה למקומו של כל אחד מבני הזוג. פעמים רבות ישנן ציפיות מכל אחד מבני הזוג שהצד השני ימלא את ציפיותיו וימלא את החלל והריקנות שנוצרת בתוך המערכת הזוגית. כאשר מצב זה אינו מתממש זה יוצר פער ותסכול אחד כלפי השני .ומרחיק אותם זה מזו.

מה המקום שלי בזוגיות?

לכן אני פונה לכל אחד מבני הזוג, אנא עצור רגע וחשוב, בדוק את מקומך במעגל החיים, האם אתם מממשים את עצמכם?

האם הריקנות היא שלכם? כיצד אתם דואגים למלא את החלל שלךכם? איך אתם דואגים להעצים להתפתח להעשיר את עולמכם? אל תתלו את כל כולכם רק בצד השני. תמצאו לעצמכם מילוי אישי. כאשר אתם תהיה מאושר תוכל להקרין זאת לבן/ת הזוג השני, ולהיפך! אני מאמינה שזוגיות לא יכולה להתקיים אם אחד מהצדדים לא מוצא את המקום שלו בתוכה. האם על בן הזוג לזהות את זה? האם אנחנו מוצאים את המקום שלנו בזוגיות רק כאשר בן הזוג שלנו מאפשר לנו להתמקם ולהרגיש בנוח במערכת היחסים? התשובה היא חד משמעית. כן!

אני מביאה להתרשמותכם מכתב שקיבלתי מלקוחה לפני מספר שבועות ויכול יותר מהכל להסביר את הסיבה להילחם על המקום שלך בבית

המקום שלי בבית

" אחרי לא מעט דילמות וקשיים בת זוגתי ואני החלטנו שהגיע הזמן לטפל במצב. אומנם זה נכון שלא האמנו שחובה להישאר ביחד, אבל אחרי ששתי נשים נאבקות כל כך קשה להקים משפחה, ברור שלא מוותרים עליה כל כך בקלות. האמת היא שלא היה לי פשוט בכלל לשכנע את בת הזוג שלי שאולי כדאי לכם ללכת לייעוץ זוגי, אך מהרגע שבו היא אמרה לי "אוקי", יצאנו לדרך חדשה ומופלאה. לא היה לי קל לבחור את היועצת שלנו, שכן כבר מהרגע הראשון שבו התחלתי את החיפושים ראיתי שיש הרבה מאוד יועצות ויועצים. עם זאת, על היועצת שלנו שמעתי וקראתי כל כך הרבה המלצות, עד כי לא היה לי ספק: היא הנכונה! קבעתי לבת הזוג ולי פגישה וברגליים רועדות נכנסתי לחדר שעתיד היה לשנות את חיי.

פגישה ראשונה מוצלחת ונינוחה

אם יש משהו שמאפיין פגישות עם יועצות זוגיות, ועל כך שמעתי מהרבה חברים וחברות, זה חוסר הנוחות. מאיפה בכלל מתחילים לדבר? ואיך מכניסים גורם שלישי לזוגיות שאמורה להיות רק של שני אנשים? בנוסף לכך, במקרה שלנו זה היה עוד יותר מורכב, כי לא חסרים גם אנשי מקצוע שלא לגמרי פתוחים לזוגיות של שתי נשים או שני גברים. עם זאת, אני חייבת לציין שכבר מהרגע הראשון ידעתי שאני יכולה להסיר את כל ההגנות ולהיפרד מכל החששות, שכן היועצת שלנו פשוט הקשיבה לכל אחת מאיתנו. היא רצה לדעת כל פרט שיכולנו לספר לה ובקשה שלא נגדיר מה הבעיה. בהתחלה זה היה קצת מוזר מבחינתי, כי הרי באתי לפתור בעיה! אך עם הזמן ועם התפתחות הייעוץ הבנתי שלמעשה הייתי בטוחה שהבעיה מסוימת אך היא בכלל הייתה אחרת. רק בסוף התהליך התבהר לי שאם אני לא באמת מבינה מה הקושי ואיפה הבעיה, טבעי שלא אוכל לפתור אותה. מה שבאמת הדהים אותי הייתה העובדה שבת הזוג שלי, שלרוב לא ממש נוהגת לדבר ובטח שלא עם אדם זר, לא הפסיקה לדבר ולשתף. ליתר דיוק, היו רגעים שהרגשתי שהיא כבר משתפת יותר מידי, אך מה שהיה מדהים בך, יועצת הזוגיות הנפלאה שלנו, זה שלא נתת לי לרגע את ההרגשה שזה לא נעים לך. מדהים לראות איך אדם שלישי יכול להיכנס לזוגיות, להבין דברים, לשמוע הכול ולעזור לזוג לעשות סדר.

חוויה שאני ממליצה עליה לכל זוג

האמת היא שלא תמיד חייבים לחכות למשבר ואת זה הבנתי אחרי שסיימתי את התהליך שלי עם בת זוגתי אצל היועצת. לא תמיד הדברים צריכים להחמיר עד מצב כזה שאת מסתכלת על בת הזוג שלך ולא מזהה אותה, כי לה צריך להקצין? מאז שבת הזוג שלי ואני היינו בייעוץ אני ממליצה על כך לכל החברים והחברות שלנו כי האמת היא, שזה פשוט עושה טוב על הנשמה. כשיוצאים מהבועה ומצליחים לדבר בנחת עם מישהו שלא באמת מעורב רגשית הדברים נראים אחרת. עוד דבר מופלא שהבנתי זו העובדה שפרופורציות זו לא מילה גסה. לפעמים זה בסדר לעצור את הכול ולנסות להבין איפה נמצאת הבעיה, מה השתנה ואיך אפשר להשתנות ביחד עם כל מה שקורה בחיים. אומנם זה נכון שאם האהבה של פעם, כלומר זו שכללה את המשיכה המינית המסעירה, הייתה נמשכת לעד הדברים היו נפלאים, אך זה לא כך בחיים. הבנתי שזוגיות זו עבודה קשה ועם היועצת הנפלאה שליוותה אותנו זו הייתה חוויה נהדרת שלא הייתי מוותרת עליה."

לפרטים נוספים צרו איתי קשר

ב-ה-צ-ל-ח-ה,

עדנה נהוראי