לאחרונה שמתם לב שהזוגיות שלכם כבר לא ממש דומה למה שהיא הייתה בעבר? אתם לא מתקשרים טוב כפי שתקשרתם בעבר ופתאום הבילוי הזוגי כבר לא ממש מעניין אתכם? אם כך, רגע לפני שאתם חושבים על גירושין או נכנסים להיסטריה, כדאי שתדעו: אתם לא באמת לבד. כלומר, אתם לא הזוג היחיד שמתמודד עם משברים כאלה ואחרים, ואין ספק שהרבה פעמים הידיעה שזה קורה לכולם יכולה להיות מנחמת. לא פשוט לקבל את העובדה שלפני שנים עמדתם ביחד מתחת לחופה, מאוהבים עד לב השמיים, והיום אתם בקושי יכולים להביט זה לזו בעיניים. איך יכול להיות שזה קרה גם לכם? והאם יש משהו שתוכלו לעשות כדי להימנע מלהיכנס לסטטיסטיקה של הזוגות הגרושים? האמת היא שכן, ואחד מהצעדים הכי חכמים שבהם תוכלו לבחור זה לפנות לקבלת שירותי ייעוץ זוגי בקריות.

 

כיצד טיפול זוגי יכול לשפר את המצב?

כאשר פונים להתחיל תהליך של טיפול זוגי בקריות למעשה מקבלים החלטה ברורה להתמודד עם המצב. העניין הוא שברוב המקרים לאורך תקופות ארוכות זוגות שסובלים ממשברים פשוט טומנים את הראש בחול, מה שכמובן מוביל כמעט תמיד להחמרת המצב. לכן, עצם העובדה שבחרתם לפנות לייעוץ זוגי מוכיחה שאתם כן רוצים לטפל בדברים, שאתם כן חשובים אחד לשנייה ושאתם כן מאמינים בזוגיות שלכם. לכן יש בכך אמירה מאוד חשובה. בנוסף לכך, במסגרת ייעוץ זוגי בקריות ניתן להבין איפה התחיל בכלל המשבר, מה שיעזור לכם גם להתמודד איתו. העניין הוא שהרבה פעמים המשברים לא כל כך ברורים כמו בגידה או מצב כלכלי חמור. פעמים רבות בני הזוג פשוט מתרחקים קצת אחד מהשני, מתקשרים פחות טוב ואז, אם לא תופסים את העניין בזמן, זה עלול להגיע למצב של משבר של ממש. לכן טיפול זוגי בקריות זה צעד חשוב כל כך, שכן במסגרת העבודה עם יועצת זוגית תוכלו להבין מה קרה, למה זה קרה ובעיקר – מה ניתן לעשות בנידון?

 

מהם הסיכויים שהייעוץ באמת יעזור?

כמובן שלא מדברים כאן על מדע מדויק ולכן לא פשוט לענות על השאלה הזאת. מה שכן ברור, זה שאם אתם בעצמכם אל תעשו עבודה בין פגישה אחת לשנייה, אין לייעוץ כל סיכוי. במילים אחרות: כל זוג שבוחר להגיע לטיפול זוגי צריך להבין שהוא ניצב בפני תהליך שדורש התמדה, רצינות ומחויבות לכל דבר. יתרה מכך, מעצם העובדה שמדובר על תהליך צריך גם לא מעט סבלנות, שכן לשנות הרגלים זה לא משהו שאפשר לעשות ביום אחד. בדרך כלל במסגרת ייעוץ זוגי תקבלו גם לא מעט תרגילים ומשימות שאיתן תצטרכו להתמודד לאורך השבוע, בין פגישה אחת לשנייה. התרגילים הללו יכולים להיות מגוונים ושונים והם גם יכולים לכלול פעילויות משותפות או פעילות שכל אדם עושה בנפרד. מה שבטוח זה שחשוב להתמיד בעניין, לבצע את כל המשימות ורק כך תוכלו להבין האם הייעוץ מסייע.

 

בחירת היועצת הזוגית המתאימה ביותר עבורכם

לבסוף, אנחנו גם רוצים להזכיר לכם שיש משמעות לבחירת אשת המקצוע שממנה תרצו לקבל שירותי ייעוץ זוגי בקריות. זה שיש הרבה יועצות שעוסקות בתחום הזה זה טוב ויפה, אך האם כל יועצת כזאת תתאים לכם? והאם עם כל יועצת אתם באמת יכולים להרגיש בנוח? לרוב התשובה תהיה שלילית. לכן יש טעם לקבל מראש המלצות וגם להיפגש לפגישת היכרות עם היועצת הרלוונטית. זכרו: חשוב ביותר ששניכם תרגישו בנוח איתה כי זה המפתח להצלחת הייעוץ הזוגי שאתם עומדים להתחיל.