לקהל הקוראים שלום רב, אני רוצה להעלות בפניכם סוגיה שאינה פשוטה כלל והיא ההריון, אשר בו בני הזוג התברכו. אכן בשורה נהדרת ומשמחת לזוג וכן למשפחה המורחבת. אולם בתקופת ההריון אני נתקלת בתופעה שנשים רבות בתחילת דרכן בזוגיות אינן מסוגלות לקיים יחסי מין, מסיבות שונות, חלקן הורמונלית, וכך המצב נמשך כתשעה חודשי הריון, אשר נמשכות גם לאחר ההריון.

הריון וזוגיות

במהלך התקופה נוצר ריחוק רב בין בני הזוג, המוביל למתחים חוסר תקשורת, וכן תופעת הבגידות. נשים יקרות, ההריון אינו מחלה, והזוגיות שלכן ממשיכה ולא מתנתקת מכן. תקופה זו הינה משמעותית ואין לפסוח עליה בשום נימוק או טיעון.

הפער שנוצר הינו כתהום הנפערת ביניכם. אל תהיו כמו שלושת הקופים: לא ראיתי לא שמעתי לא אמרתי. בחרתי לצרף מכתב שקיבלתי לפני מספר חודשים ולא בכדי לנסות למכור לך כלום אלה בכדי להמחיש שכל אחד שרוצה לשקם את יחסי הזוגיות שלו באמת יכול

היום שאחרי היום המאושר בחיים

"אני לא אשכח את היום שבו אשתי התחילה לדבר איתי על האפשרות של פניה אל יועצת זוגית בחיפה. המצב בינינו אומנם היה גרוע וגם אני הייתי מודע לכך, אבל בין זה ובין האפשרות של לשבת מול אישה זרה ולהתחיל לספר לה על חיי המין שלי או על קשיים שונים...בסופו של דבר, רק מתוך העובדה שזכרתי במעומעם שאני אוהב את אשתי, הסכמתי לבוא איתה. אי אפשר לתאר במילים בכלל כמה סקפטי הייתי ועד כמה הרגשתי שזה הולך להיות בזבוז זמן יקר. עם זאת, כבר ברגע הראשון שבו התיישבתי על הספה בחדר שלך, היועצת הזוגית הנפלאה שלנו, ידעתי שאני במקום הנכון. ראשית, כבר מעיצוב חדר הקבלה הרגשתי שזו הולכת להיות חוויה שונה, כי הכול היה נעים ומטופח ביותר. שנית, הפנים החביבות של היועצת שפתחה לנו את הדלת הבהירו לי חד משמעית: זה הולך להיות תהליך שלא חלמתי בכלל לקחת בו חלק. אני מודה שלא היה לי פשוט להיפתח ולהתחיל לדבר, אבל האמת היא, שעם התקדמות התהליך היה לי ברור שאם יש סיכוי להציל את חיי הנישואים שלי, זה רק בעזרת יועצת כל כך חכמה ואמינה.

 

היכולת לדבר בלי לפחד

אני חייב לעצור כאן לרגע ולגלות גילוי נאות: אני לא באמת אדם שמדבר. מאז שאני זוכר את עצמי עם בנות זוג אני תמיד רגיל לשמוע תלונות על כמה שאני סגור ועל כך שתמיד כשיש לי בעיות או קשיים אני פונה אל אלכוהול, פגישה עם חברים או הסתגרות במשרד העסק שלי. עם זאת, כשהתיישבתי עם אשתי על הספה הגדולה והיפה בחדר של היועצת, הכל השתנה. מצאתי את עצמי מדבר, והאמת היא, שאשתי גם הייתה מופתעת מכל העניין. משהו ביועצת הנפלאה, בעיניים שלה וביכולת שלה להכיל גם לי פשוט להרגיש שאני יכול לדבר בלי שאף אחד ישפוט אותי. זו תחושה נפלאה, כי אין ספק שיש לי סודות ולא מעט דברים שאני פחות שמח לחלוק, אך בכל זאת הכול בחדר הזה התקבל בברכה. האמת היא שבכל פעם כשיצאתי מעוד פגישה נדהמתי לגלות עד כמה זה מקבל עלי.

 

ייעוץ והכוונה

עוד משהו מלהיב במיוחד בחוויית הייעוץ שלי בחיפה, שגם לגביו אשתי מסכימה, זה שהייעוץ עצמו היה אפקטיבי. כלומר, לא חסרים זוגות של חברים שסיפרו לי לאורך השנים של ייעוץ שהם קיבלו ועל כך שהתחושה העיקרית הייתה של בזבוז זמן יקר. עם זאת, אני ממש חייב לציין שאצלי זו לא הייתה התחושה. כבר אחרי הפגישה הראשונה אשתי ואני יצאנו עם משימה לדרך והאמת היא, שזה קרה גם בכל הפגישות שבאות בהמשך. המשימות לא תמיד היו קלות ואני בהחלט מודה שלא פעם גם נראו לי מעט מגוחכות, אך בפועל, היום אני מבין שזה מה שהציל את החיי הנישואים שלי. עוד דבר מעניין הוא שכאשר התחלתי את תהליך הייעוץ בכלל לא הייתי בטוח שאני אוהב את אשתי וגם לא הייתי בטוח אם אני באמת רוצה לשקם את היחסים שלי איתה. הגענו  למצב שאליו הגענו, מבחינתי, כי היא בגדה בי. עם זאת, ככל שעבר הזמן וככל שהתהליך התקדם, הבנתי שאני מאוהב בה עד הראש. אומנם זה יהיה מרחיק לכת להגיד שהיא בגדה בי בגללי, כי אני לא מאמין בכך, אך בהחלט הבנתי איפה היו הטעויות שלי ואיפה נמצאת האחריות שלי. היום, אחרי שחלפה יותר משנה, אני יודע לומר שהייעוץ הציל את חיי הנישואים שלי ואני שמח על כך מאוד, אז תודה!"

לפרטים והתרשמות, לחצו כאן