לאחרונה שמעתם על הרבה זוגות חברים שהתגרשו? עמוק בפנים שניכם יודעים שמערכת היחסים שלכם כבר לא לגמרי טובה כפי שהיא הייתה בעבר? אם כך, ברור לגמרי מדוע אתם חושבים לעשות משהו בנידון. מה שכן, רגע לפני שאתם חושבים על פתרון עצוב כמו גירושין ופירוק החבילה, לא כדאי יהיה לנסות משהו אחר? כלומר, להתייאש אתם תמיד יכולים, אך רגע לפני שאתם עושים זאת, כדאי יהיה לחשוב גם על טיפול זוגי בחיפה. סביר להניח שממש כפי שאתם מכירים זוגות שהחליטו להיפרד, כך אתם גם מכירים זוגות שכבר ניסו ייעוץ או טיפול זוגי, והאמת היא, ששווה להשקיע בכך כמה חודשים. אין ויכוח על העובדה שלעיתים אפילו ייעוץ של שנים לא יוכל לעזור לזוגות מסוימים, אך לא תמיד זה המצב. יש הרבה מקרים שבהם כל מה שצריך זה אדם מבחוץ שיקשיב ושיידע קצת לכוון, שכן אחרת הייעוץ הזוגי לא היה מחזיק מעמד.

 

ההתחייבות שלכם להצלת הזוגיות שלכם

מה שכן כדאי לקחת בחשבון, עוד לפני שאתם מתחילים לחפש אשת מקצוע טובה שתיתן לכם שירותי ייעוץ זוגי, זה שאתם צריכים להתחייב לעניין. כלומר, זוגות שבוחרים להתחיל טיפול זוגי בחיפה אך מהר מאוד מבטלים פגישות או מגיעים למצב שבו רק אחד מבני הזוג מגיע לפגישה, אלה זוגות שלא הבינו את מהות הרעיון. ממש כפי שאדם יושבת אחד על אחד מול פסיכולוג ולא יכול לצפות שהפסיכולוג יעשה עבורו את העבודה, כך גם לא ניתן לצפות לכך מהיועצת הזוגית שלכם. במילים אחרות: עליכם להתחייב לתהליך, כי המחויבות שלכם לעניין זה המפתח להצלחת הייעוץ. בבואנו לפרוט את הדברים ולהבין מה זה אומר "להתחייב", אנחנו רואים שהמחויבות מורכבת מכמה פרמטרים שונים. לדוגמא, מהעובדה שלא תבטלו פגישות, מהעובדה ששניכם תדברו עם היועצת ולא רק אחד מבני הזוג וגם מהעובדה שתבצעו את המשימות בין פגישה לפגישה. עוד נקודה שכדאי לקחת בחשבון, היא שאפילו אם אתם שייכים לאותם זוגות נלהבים שרוצים מיד להתחייב לתהליך ומלאים באנרגיה, חשוב שתבינו: ייעוץ זה לא סוג של קסם. כלומר, זה תהליך ולפעמים הוא גם יכול להיות ארוך ומתיש. מה שכן, אם תתמידו ואם תעשו את הדברים בצורה רצינית, בהחלט יכול להיות שגם במקרה שלכם ייעוץ זוגי בחיפה ישפר את המצב.

 

כמה זה צריך לעלות ייעוץ זוגי אפקטיבי?

קשה לדבר על ייעוץ זוגי מבלי לדבר על העלויות, שכן כל מי שכבר לקחת חלק בחוויה כזאת יודע לומר שמדובר, בין היתר, גם על עלויות משתנות. לכן, ממש כפי שלא הייתם פונים אל פסיכולוג ומתחילים אצלו טיפול מבלי להבין כמה זה יכול לעלות, כך גם לא כדאי לקבל שירותי ייעוץ זוגי בחיפה מבלי שאתם מבינים לאיזו הוצאה אתם נכנסים. בנוסף לשאלת העלות, שאתם יכולים לברר בקלות ובנוחות מול כל יועצת שנראית לכם רלוונטית, כדאי גם לקחת בחשבון עוד כמה נתונים. לדוגמא: האם מדובר על יועצת שעוסקת בתחום הזה מזה שנים רבות? והאם היא נראית לכם אישה שאתם יכולים להרגיש איתה בנוח? חשוב מאוד ששני בני הזוג ירגישו בנוח לדבר, אפילו על הדברים הכי אינטימיים שיש, כי אחרת זה פשוט לא יעבוד. זו הסיבה שבגללה כדאי לכם לעשות מחקר קטן אונליין ולראות על איזו יועצת כל הזוגות ממליצים. צאו מנקודת הנחה שהמלצות שאתם מוצאים אונליין בהחלט אמינות כי הן נכתבו על ידי זוגות כמוכם – שעברו את החוויה הזאת וממליצים על